[Rozmiar: 125806 bajtów]
alt here Strona główna
alt here Historia szkoły
alt here Statut szkoły
alt here O szkole
alt here Rada Pedagogiczna
alt here Z życia szkoły
alt here Szkoła Przysp.do Pracy
alt here Publikacje nauczycieli
alt here Ekozespoły
alt here Kontakt
alt here Poczta
alt here Informacje dla nauczycieli
alt here Samorząd uczniowski
alt here Trzymaj formę
alt here Szkoły dla Ekorozwoju
alt here Projekt edukacyjny
alt here Przedszkole specjalne
alt here PRZEDSZKOLE-REKRUTACJA
alt here WCZESNE WSPOMAGANIE
alt here Szkoła zawodowa
 
alt here Zielona flaga 2016-2017
alt here Zielona flaga 2015-2016
alt here Zielona flaga 2014-2015
alt here Certyfikat LCAE
alt here LCAE 2013-2014
 
 PRZYDATNE LINKI
 
www.wmodn.olszty.pl
 
www.men.gov.pl
 
www.ko.olsztyn.pl
 
www.eduseek.pl
 
www.pfron.org.pl
 
www.powiat.mragowo.pl
 

  Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie z certyfikatem LCAE

    W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do Programu Szkoły dla Ekorozwoju. Rozpoczęliśmy starania o certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Aby uzyskać certyfikat musieliśmy spełnić siedem wymagań a najważniejszym z nich było jak największe zaangażowanie uczniów w podejmowane działania ekologiczne. Dnia 29 września w Krakowie podczas dorocznego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju nasza szkoła została uhonorowana krajowym tytułem Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej, który potwierdza najwyższą jakość naszych działań dla zrównoważonego rozwoju

    W minionym roku szkolnym kontynuowaliśmy i podejmowaliśmy nowe zadania angażujące uczniów w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od wielu lat uczestniczymy w realizacji zadań ogólnopolskich programów promujących zdrowy i ekologiczny styl życia tj. "Żyj smacznie i zdrowo" i "Trzymaj Formę". Uczestniczyliśmy w wielu projektach na temat zdrowia i zdrowego odżywiania. W szkole organizowano wiele imprez tj. Dzień Wiosny, Dzień Zdrowego Żywienia czy "Mikołajkowe Trzymaj Formę"oraz konkursy szkolne, które promowały ruch i zdrowe odżywianie. Uczniowie uczestniczyli w cyklicznych zajęciach, których celem była nauka zasad zdrowej i zbilansowanej diety, założyli hodowlę ziół ogrodowych. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w zajęciach zumby, rajdach pieszych i wyjściach na basen.

    W zdobyciu certyfikatu i flagi Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej (LCAE) wspierało nas wiele osób i instytucji. Współpracowaliśmy z przedstawicielami służby zdrowia: higienistką dentystyczną, pielęgniarką szkolną i ratownikiem medycznym. W działaniach wspierali nas profesjonalni instruktorzy zajęć ruchowych. Współpracowaliśmy z pracownikami Sanepidu i Wydziału Środowiska, Leśnictwa i Rolnictwa, którzy prowadzili z uczniami zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej. Nieocenionym partnerem naszych działań było Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, które zorganizowało szkolenie dla nauczycieli na temat jak zdobyć certyfikaty LCAE i Zielonej Flagi i pełniło funkcję doradcy w drodze do zdobycia certyfikatu.

    Udział szkoły w programie Szkoły dla Ekorozwoju m.in. przyczynił się do promocji szkoły w środowisku, współpracy z innymi instytucjami, poszerzenia oferty dydaktycznej szkoły oraz do pozyskania funduszy na działalność ekologiczną. Dnia 15 października 2014 roku podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej szkolny koordynator programu Szkoły dla Ekorozwoju przekazał dyrektorowi szkoły certyfikat i flagę Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej.

                         Krystyna Janus - szkolny koordynator programu SdE

 

 

  Strona główna    Historia szkoły    O szkole    Rada pedagogiczna    Z życia szkoły    Publikacje nauczycieli    Kontakt