[Rozmiar: 125806 bajtów]
alt here Strona główna
alt here Historia szkoły
alt here Statut szkoły
alt here O szkole
alt here Rada Pedagogiczna
alt here Z życia szkoły
alt here Szkoła Przysp.do Pracy
alt here Publikacje nauczycieli
alt here Ekozespoły
alt here Kontakt
alt here Poczta
alt here Informacje dla nauczycieli
alt here Samorząd uczniowski
alt here Trzymaj formę
alt here Szkoły dla Ekorozwoju
alt here Projekt edukacyjny
alt here Przedszkole specjalne
alt here PRZEDSZKOLE-REKRUTACJA
alt here WCZESNE WSPOMAGANIE
 

 


                       

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Wieści Samorządu Uczniowskiego


WALENTYNKI


Tradycją naszej szkoły stało się wysyłanie kartek walentynkowych do osób które darzy się sympatią. Każdy może wrzucić taką kartkę z imieniem i nazwiskiem odbiorcy do wcześniej przygotowanego kartonu. Niektórzy do kartki dołączają coś słodkiego (dosłownie), np. cukierki. W ten sposób można wyrazić swoje uczucia, sprawić komuś niespodziankę i zachować anonimowość...Prawie jak poczta...
W tym roku 14 lutego wypada w czasie trwania ferii więc kartki dostarczymy wcześniej mając nadzieję, że ich otrzymywanie sprawi jeszcze więcej zabawy i radości niż w roku ubiegłym. Niektórzy zamienią się nawet w detektywów na tropie. Intensywnie będą głowić się kim jest ich ROMEO lub JULIA, kim jest tajemniczy nadawca, który się nie podpisał.

ŻYCZENIA ZAKOCHANYCH

Ja Cię kocham - ale troszkę - jak kogucik swą kokoszkę,
bo kogucik swą kokoszkę kocha zawsze - ale troszkę.

Nie jestem ładna, ale taka sobie.
I nie moja wina, że się durzę w Tobie.

Długo Amor celował, aż wreszcie dla mnie Ciebie upolował.
Zamknę Cię w sercu na dwa spusty, bo świat bez Ciebie
jest strasznie pusty.

Lubię Cię jak powietrze,
Jak dziurę w starym swetrze.

KARNAWAŁ


Karnawał to czas zabaw i balów trwający od święta Trzech Króli do środy popielcowej. Tak więc skorzystaliśmy z przywilejów trwającego carnevalle (to podobno po włosku karnawał) i zorganizowaliśmy 26 stycznia w naszej szkole zabawę karnawałową.
Trudności techniczne uniemożliwiły nam jednak wspólną imprezę w sali gimnastycznej, jak planowaliśmy wcześniej. Byliśmy więc zmuszeni skorzystać z rozwiązania, które nazywamy łączeniami międzyklasowymi.
I tak utworzyło się kilka grup...
I znowu o podziale zadecydowały sympatie, preferencje wiekowe i gusta muzyczne. Nawiasem mówiąc, owe gusta (muzyczne oczywiście) stają się coraz bardziej zbliżone, zarówno w szkole podstawowej, gimnazjum jak i w szkole zawodowej - nauczyciele mówią zwykle coś w rodzaju : "ta dzisiejsza młodzież?!" lub " ta dzisiejsza myzyka?!" .
O ile dobrze się orientuję w gatunkach muzycznych to przeważała muzyka pop. Ale co tu się dziwić, przy takiej muzyce można poskakać, popląsać i w chwilach zmęczenia, kiedy pot perli się na czole z wysiłku, poprzytulać się w takt wolnych rytmów. A jeśli brak nam odwagi do tańca zawsze można chrupać chipsy lub gryźć ciastka w takt muzyki i grzać krzesełko albo podpierać ściany podrygując stopami.

ANDRZEJKI

30 listopada od samego rana w naszej szkole panowała rozrywkowa atmosfera, zanim jeszcze zabawa andrzejkowa zaczęła się na dobre. patrząc na dziatwę naszej szkoły nie mogłam oprzeć się wrażeniu, iż uczniowie niecierpliwią się w oczekiwaniu na wróżby, tańce i poczęstunek. Świadczyły o tym smakołyki pod pachą, stroje w stylu disco-błysko, podrygiwania stóp i uśmiechnięte buzie. Tak więc w końcu się doczekali i śmiem twierdzić, że tegoroczne Andrzejki były udane - twierdzę tak na podstawie opinii uczniów, a nie własnych sugestii.

Przygotował opiekun Samorządu Uczniowskiego ZSS w Mrągowie - Joanna Margol.

 

 

informacje wprowadziła J. Papiernik - administrator strony