Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

.

II wojewódzki konkurs hotelarski

II Wojewódzki Konkurs Hotelarski

Uczniowie z Olecka najlepszymi pracownikami obsługi hotelowej.

       W dniu 11.03.2015 r. w Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa w Mrągowie, do rywalizacji o tytuł najlepszego pomocnika obsługi hotelowej stanęła młodzież z pięciu szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych z województwa warmińsko-mazurskiego – Olsztyna, Olecka, Bartoszyc, Giżycka i Mrągowa.

Organizatorami II Wojewódzkiego Konkursu Hotelarskiego byli: Zespól Szkół Specjalnych w Mrągowie oraz Hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa w Mrągowie.

 

Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Mrągowski – p. Antoni Karaś.

Podobnie jak w ubiegłym roku, konkurs składał się z trzech etapów.

      W etapie I uczestnicy pisali test sprawdzający wiedzę teoretyczną z wiadomości o hotelarstwie. Uczniowie musieli rozwiązać zadania z zakresu hotelarstwa i gastronomii, języka angielskiego oraz przedsiębiorczości. Ich pracę oceniało jury składające się z nauczycieli przedmiotów zawodowych z każdej ze szkół uczestniczących w konkursie.

      W etapie II uczestnicy mogli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas sprzątania jednostki mieszkalnej. Efektem końcowym tego etapu konkursu miał być pokój i łazienka przygotowane na przyjazd gościa.

      Tematem przewodnim III etapu konkursu było „Śniadanie Wielkanocne”. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko podstawowymi wiadomościami z zakresu obsługi konsumenta ale również kreatywnością i estetyką w doborze dekoracji stołu. Nad prawidłowym przebiegiem części praktycznej konkursu czuwali pracownicy Hotelu Mercure, którzy udzielali niezbędnych wskazówek oraz profesjonalnie oceniali efekty pracy uczniów.

      Wszystkie szkoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiadomości i umiejętności praktycznych oraz organizacji pracy zespołowej.

      W końcowej klasyfikacji tytuł „najsprawniejszego w zawodzie” wywalczyła reprezentacja Zasadniczej Szkoły Zawodowej OSW dla Dzieci Głuchych w Olecku . Drugie miejsce zajęli wychowankowie z SOSW w Bartoszycach. Trzecią lokatę zajęli uczniowie z SOSW w Giżycku.

      Wyróżnienie otrzymali uczniowie z SOSW w Olsztynie oraz reprezentacja z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 w ZSS w Mrągowie.

      Atrakcją dla wszystkich uczestników konkursu była możliwość dokładnego poznania oferty hotelu i pomieszczeń hotelowych.

Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.

Sponsorzy II Wojewódzkiego Konkursu Hotelarskiego :

   • - Starostwo Powiatowe w Mrągowie

   • - Przedsiębiorstwo Budowlane „Budextan” – Jerzy Tanajewski

   • - Hotel Huszcza w Mrągowie – Stanisław Huszcza

   • - Stacja Paliw Nikutowo – Czesław Brodzik

   • - Drukarnia „Galar” w Mrągowie – Andrzej Ostrówka

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-04-20 10:34przez:
Opublikowano:2021-04-20 10:35przez:
Zmodyfikowano:2021-04-20 10:35przez:
Podmiot udostępniający: Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie
Odwiedziny:4012

Rejestr zmian

  • [2021-04-20 10:35:19]budowa strony
  • [2021-04-20 10:34:45]budowa strony
  • [2021-04-20 10:30:35]budowa strony

Banery/Logo