Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

.

I wojewódzki konkurs hotelarski

I Wojewódzki Konkurs Hotelarski

W dniu 26.03.2014r. po raz pierwszy w Mrągowie odbył się I Wojewódzki Konkurs Hotelarski „Najsprawniejszy w zawodzie Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej”. Do rywalizacji o tytuł „najsprawniejszego” stanęli uczniowie z pięciu szkół w województwa warmińsko-mazurskiego – Olsztyna, Olecka, Bartoszyc, Giżycka i Mrągowa.

Organizatorami konkursu byli: Zespól Szkół Specjalnych w Mrągowie oraz Hotel Mercure Mrągowo Resort & Spa w Mrągowie. Konkurs skierowany był do młodzieży ze szkół specjalnych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych w województwa warmińsko-mazurskiego.

Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Mrągowski – p. Bogdan Kurta.

Konkurs składał się z trzech etapów.

      W etapie I uczestnicy pisali test sprawdzający wiedzę teoretyczną z wiadomości o hotelarstwie. Ich pracę oceniało jury składające się z nauczycieli przedmiotów zawodowych z każdej ze szkół uczestniczących w konkursie

      W etapie II uczestnicy mogli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas sprzątania jednostki mieszkalnej. Efektem końcowym tego etapu konkursu miał być pokój i łazienka przygotowane na przyjazd gościa. Prawidłowość wykonania tego zadania oceniało jury pod przewodnictwem p. Grażyny Marii Kozłowskiej- Kierownika Działu Pięter Hotelu Mercure Resort & Spa w Mrągowie.

Etap III wymagał od uczestników podstawowych wiadomości z zakresu obsługi konsumenta – polegał na nakryciu stołu do uprzednio wylosowanego menu. Prawidłowo dobrane i ułożone sztućce, szkło, estetycznie nakryty stół i ułożone serwetki to kryteria brane pod uwagę przy ocenie jury w składzie: pan Piotr Domaradzki - szef kuchni oraz pan Adam Ostrowski – Kierownik Gastronomii Hotelu Mercure Resort & Spa w Mrągowie .

      Uczniowie ze wszystkich szkół zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiadomości i umiejętności praktycznych a także organizacji pracy zespołowej.

      W końcowej klasyfikacji tytuł „najsprawniejszego w zawodzie” wywalczyła reprezentacja z Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 w ZSS w Mrągowie, przygotowywana przez p. Alicję Michalkiewicz.

Drugie miejsce zajęli wychowankowie p. Dominiki Broniek z SOSW w Bartoszycach. Trzecią lokatę zajęli uczniowie z SOSW w Olsztynie, pod opieką p. Danuty Wiwart. Wyróżnienie otrzymali uczniowie z SOSW w Giżycku i p. Katarzyna Kwiatkowska oraz reprezentacja z OSW dla Dzieci Głuchych w Olecku i p. Krystyna Alba.

      Po zmaganiach konkursowych, w restauracji hotelowej, na uczestników oraz zaproszonych gości czekał obiad przygotowany podczas zajęć gastronomicznych „Kuchnie regionalne”, realizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Dziś w szkole , jutro w firmie” przez młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie .

 Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników konkursu była możliwość dokładnego poznania oferty hotelu i pomieszczeń hotelowych.

      Z inicjatywą zorganizowania międzyszkolnego konkursu zawodowego dla młodzieży z Zasadniczych Szkół Zawodowych Specjalnych wystąpili nauczyciele przedmiotów zawodowych z ZSS w Mrągowie. W organizację imprezy włączyło się wielu nauczycieli ZSS w Mrągowie. Dzięki życzliwości dyrektora Hotelu Mercure Resort & Spa w Mrągowie – Piotra Różańskiego i zaangażowaniu pracowników hotelu udało się zorganizować przedsięwzięcie, które w dużym stopniu podniosło rangę Zasadniczych Szkół Zawodowych dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i jednocześnie zintegrowało młodzież w różnych szkół z województwa warmińsko-mazurskiego o podobnym profilu kształcenia.

Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.

Sponsorzy I Wojewódzkiego Konkursu Hotelarskiego :

   -• Starostwo Powiatowe w Mrągowie

   - • Firma Inter Widex w Mrągowie - Wiesław Mierzejewski

   -• Hotel Huszcza w Mrągowie – Stanisław Huszcza

   - • Stacja Paliw Nikutowo – Czesław Brodzik

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-04-20 10:20przez:
Opublikowano:2021-04-20 10:23przez:
Zmodyfikowano:2021-04-20 10:21przez:
Podmiot udostępniający: Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie
Odwiedziny:4391

Rejestr zmian

  • [2021-04-20 10:21:58]budowa strony
  • [2021-04-20 10:21:21]budowa strony
  • [2021-04-20 10:21:07]budowa strony
  • [2021-04-20 10:12:40]budowa strony

Banery/Logo