Przedszkole specjalne

Menu dla: Przedszkole specjalne

PRZEDSZKOLE SPECJALNE W MRĄGOWIE

Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie informuje, że od 1 września 2013 r. rozpoczął funkcjonowanie odział Przedszkola Specjalnego dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz dla dzieci z autyzmem i z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Przedszkole mieści się w budynku ZSS przy ul. Mrongowiusza 13 C. Budynek szkoły jest tak zaprojektowany aby zapewnić wychowankom w trakcie pobytu w przedszkolu optymalne warunki nauki, opieki i pełnego bezpieczeństwa. Otoczenie szkoły i budynek jest przyjazny osobom niepełnosprawnym ruchowo poprzez m.in: szerokie korytarze, podjazdy, dźwig osobowy, przystosowane węzły sanitarne.

ZSS jest placówką edukacyjną, która zapewnia kształcenie uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Szkoła zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz specjalistów (logopedę, psychologa, rehabilitanta).

W zajęciach przedszkolnych mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 3 do 6 lat na podstawie orzeczenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego. Praca w przedszkolu polega na maksymalnej stymulacji rozwoju umysłowego, społecznego, fizycznego oraz na kształceniu i rozwijaniu umiejętności samoobsługowych, samodzielności wychowanków.

Wychowankowie przedszkola oprócz zajęć realizujących podstawę programową w oparciu o indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny dostosowany do możliwości i potrzeb wychowanka będą mieli również zapewnione dodatkowe indywidualne i grupowe zajęcia specjalistyczne: logopedyczne, integracji sensorycznej, rehabilitacji ruchowej, rewalidacji, opiekę psychologa.

Przedszkole posiada wolne miejsca dla dzieci w przedszkolu. Zachęcamy rodziców posiadających dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych do uzyskania bliższych informacji pod numerem telefonu: (89) 7412024 lub osobiście w sekretariacie Zespołu Szkół Specjalnych budynku przy ul. Mrongowiusza 13C  w Mrągowie.

Metryczka

Wytworzono:2021-04-16 10:30przez: