Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

.

WYCIECZKA DO PARKU DZIKICH ZWIERZĄT W KADZIDŁOWIE

29 maja 2026 r. grupa uczniów z zespołów edukacyjno-terapeutycznych i klasy przysposabiającej do pracy pod opieką nauczycieli odwiedziła jedną z popularnych atrakcji turystycznych położonych na Mazurach, na terenie Puszczy Piskiej – Park Dzikich Zwierząt im. prof. Benedykta Dybowskiego w Kadzidłowie.

Jest to niezwykłe miejsce, gdyż w przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodów zoologicznych, zwierzęta żyją tam w warunkach zbliżonych do naturalnych, na rozległych wybiegach. Razem z przewodnikiem - panem Szymonem, mogliśmy wejść na niektóre z nich, co pozwoliło naszym uczniom na bliski kontakt z oswojonymi zwierzętami – kozami, danielami, owcami. Na terenie parku mogliśmy zobaczyć m.in. łosie wraz z nowonarodzonym łosiątkiem, jelenie, stado wilków, rysie, sarny oraz wiele ciekawych gatunków ptaków drapieżnych i wodnych. Dowiedzieliśmy się o nich mnóstwa fascynujących ciekawostek, które z ogromną pasją opowiadał nam pan przewodnik. Ta wyprawa to niezwykłe zajęcia przyrodnicze. Pogoda dopisała, humory również, a bliskie spotkania z naturą na długo zostaną w naszej pamięci!

  Informację przygotowała: J. Papiernik

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2026-06-01 13:56przez:
Opublikowano:2026-06-01 13:56przez:
Zmodyfikowano:2026-06-01 13:56przez:
Podmiot udostępniający: Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie
Odwiedziny:30

Rejestr zmian

  • [2026-06-01 13:56:33]nowy artykuł
  • [2026-06-01 13:55:13]nowy artykuł

Banery/Logo