.

Relacja z obchodów „II Szkolnego Święta Dyni”

W dniach 16 – 27 października 2023 r. obchodziliśmypo raz kolejny „Święto Dyni”. To jedna z bardziej kolorowych, wesołych i zdrowych akcji organizowanych w naszej szkole.

Zaczęliśmy od zbioru dyń wyhodowanych w naszym szkolnym ogródku działkowym. Dynia królowała podczas różnego rodzaju zajęć prowadzonych z uczniami i dziećmi z grup przedszkolnych. Poznawali oni właściwości zdrowotne dyni, czego efektem było wykonaniegazetek tematycznych „Ciekawostki o dyni”. Ozdobiły one wraz z dyniowymi dekoracjami drzwi sal lekcyjnych. Na zajęciach kulinarnych,pod kierunkiem nauczycieli, uczniowie sporządzali dyniowe przysmaki takie jak: ciasteczka, muffinki, dżemy, soki, keczup.Korytarz szkolny ozdobiła wystawa prac plastyczno-technicznych pt. „Jesienny koszyk”, które zawierały przygotowane podczas zajęć kulinarnych przetwory dyniowe. Wszystkie prace były piękne i wyjątkowe.

Święto Dyni to kolejna okazja do rozwijania aktywności i wyobraźni twórczej naszych uczniów

i przedszkolaków oraz sprzyjaniaintegracji społeczności szkolnej.

Serdeczne dziękujemy za wielkie zaangażowanie wszystkim uczestnikom „II Szkolnego Święta Dyni”.

Informacje przygotowały: J. Papiernik, M. KlimekD. Pieczko

Metryczka