„ TO(działa)MY”

W roku szkolnym 2021/2022  uczniowie branżowej szkoły I stopnia uczestniczyli
w zajęciach pozalekcyjnych rozwijających  kompetencje zawodowe, emocjonalno-społeczne i  językowe.

Zajęcia te były realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjno-społecznego UNICEF Polska i Fundacji Santander Bank Polska- „TO(działa)MY”. Ich głównym celem było podniesienie atrakcyjności i jakości oferty edukacyjnej szkoły oraz ukazanie możliwości rynku pracy w odpowiedzi na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Pod opieką nauczycielek Magdaleny Bielskiej i Alicji Michalkiewicz uczniowie  zdobywali  kompetencje zawodowe i społeczne, niezbędne w pracy zawodowej: doskonalili swoje umiejętności językowe, zwłaszcza porozumiewanie się w języku angielskim, uczyli się podejmowania decyzji  i zarządzania zespołem, organizacji pracy zgodnie z zasadami bhp
i  ergonomii pracy.  Doskonalili swoje umiejętności kulinarne przygotowując wybrane przez siebie potrawy, wypieki. Rozwijając swoje kompetencje społeczne uczniowie przyłączyli się do  akcji charytatywnej wspierającej uchodźców w Ukrainy - przygotowali słodkie wypieki na festyn zorganizowany dla rodzin ukraińskich. Elementem integrującym młodzież i budującym prawidłowe wzajemne relacje były spotkania poza szkołą, mające charakter sportowo-rekreacyjny przy ognisku i przy grillu zorganizowane na rozpoczęcie i zakończenie cyklu zajęć.

Metryczka

Wytworzono:2022-06-22 10:30przez: