Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

.

Szkolny Dzień Zdrowego Śniadania pod hasłem „Jedzenia nie marnujemy zero waste stosujemy”.

W ramach starania się o certyfikat Zielona Flaga nauczyciele naszej szkoły zorganizowali w klasach drugie śniadanie z wykorzystaniem świeżych warzyw wyhodowanych przez uczniów w klasie stosując  zasady 4P i zero waste w żywności. 

Uczniowie pod opieką nauczycieli założyli ogródki klasowe, w których zostały zasiane warzywa takie jak: szczypior, rzeżucha, cebula, pietruszka, sałata. Młodzi ogrodnicy opiekowali się klasowymi ogródkami i w ten sposób pozyskiwali zdrowe dodatki do drugiego śniadania. W ramach akcji nauczyciele przeprowadzili z uczniami pogadanki tematyczne
o idei ,,zero waste” uświadamiając im, że resztki żywności, pozostałe po  robieniu różnych posiłków
i  zalegające  w lodowce, można z powodzeniem wykorzystać przy przyrządzaniu innych potraw tak, aby nie marnować jedzenia. Przygotowując zdrowe śniadanie uczniowie zawsze dbali by wszystkie składniki były wykorzystane i nic się nie marnowało. W ramach zero waste wykorzystany był chleb ze stołówki z poprzedniego dnia a gdy chleb był już nieświeży odgrzewali go w tosterze lub robili tosty. Uczniowie w pawilonie edukacyjno – terapeutycznym codziennie przygotowują zdrowe drugie śniadania: sałatki owocowe, sałatki warzywne lub kanapki z warzywami. Stosując zasadę 4P (planuj, przetwarzaj, podziel się, posegreguj) uczniowie chętnie dzieli się swoim jedzeniem z innymi klasami   przygotowując zdrowe wiosenne kanapki dla wszystkich uczniów z pawilonu.  
Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie w szkolną akcję, dzięki temu nasi uczniowie wiedzą więcej o zagospodarowaniu resztek jedzenia w myśl zasady zero waste.

Informację przygotowała Krystyna Janus

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-06-14 08:52przez:
Opublikowano:2022-06-14 08:55przez:
Zmodyfikowano:2022-06-14 08:55przez:
Podmiot udostępniający: Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie
Odwiedziny:37

Rejestr zmian

  • [2022-06-14 08:55:23]nowy artykuł
  • [2022-06-14 08:52:52]nowy artykuł
  • [2022-06-14 08:51:05]nowy artykuł

Banery/Logo