Szkolne wieści
Jasełka bożonarodzeniowe 2006
Projekty realizowane w ramach grantów oświatowych
"Czy mali, czy duzi zawsze Trubadurzy"

Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym" Historia legendą malowana"

LAUREACI KONKURSÓW

Wykonywanie kurczaków z wełny

Wykonywanie mazurskich pisanek

Wykonywanie palm wielkanocnych

Prace wykonane na aukcję `Być dla innych`

Warsztaty Wielkanocne 2007

29 marca 2007 r. uczniowie zespołów edukacyjno - terapeutycznych ZSS w Mrągowie (części szkoły mieszczącej się przy ul. Warszawskiej) gościli Seniorów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mrągowie. Warsztaty Wielkanocne zostały zorganizowane w ramach realizowanego programu edukacji regionalnej "Mazury - mój dom, moja mała ojczyzna" opracowanego przez nauczycieli - J. Papiernik, E. Szymborską, E. Żuk.

Celem spotkania było pokazanie naszym uczniom dawnych mazurskich sposobów ozdabiania jaj, wykonywania palm wielkanocnych i innych ozdób świątecznych np. kurczaków z wełny; kur, jaj robionych przy pomocy szydełka. Nasi wychowankowie z wielką uwagą i zainteresowaniem uczestniczyli we wspólnym wykonywaniu ozdób świątecznych. Towarzyszyły temu ludowe przyśpiewki, rozmowy na temat dawnych mazurskich zwyczajów i obrzędów, które wprowadziły uczniów i pracowników szkoły w radosny nastrój oczekiwania na Święta Wielkanocne. Była to niezwykła lekcja przybliżająca mazurskie tradycje związane z tym okresem, wzbogacająca jej uczestników o nowe doświadczenia.

Podczas zorganizowanych w naszej szkole Warsztatów Wielkanocnych powstały między innymi:  piękne pisanki, kraszanki, kurczaki i zajączki z wełny, palmy wielkanocne. Wykonane prace wzbogaciły aukcję ozdób wielkanocnych, która towarzyszyła imprezie charytatywnej "Być dla innych" zorganizowanej w dniu 31 marca 2007 r.  przez MDK w Mrągowie.

Nasi mili goście  otrzymali na pamiątkę wspólnego spotkania wykonane przez uczniów kartki ze świątecznymi życzeniami, zaś nasi wychowankowie zostali obdarowani pięknymi poduszeczkami z aplikacjami, które własnoręcznie wykonały Panie z Klubu Seniora.

Informacje przygotowały: J. Papiernik, E. Szymborska, E. Żuk

(nauczyciele ZSS w Mrągowie)