alt here Szkoła zawodowa

Spotkanie rodziców
Zajęcia grupowe

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA

Od września 2013 r. w Zespole Szkół Specjalnych w budynku szkoły przy ul. Mrongowiusza 13 C w Mrągowie prowadzone są zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA (WWRD) to kompleksowe i wielospecjalistyczne działania mające na celu stymulacji psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do czasu podjęcia przez dziecko nauki w szkole. Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka to także współpraca z jego rodziną.

W zajęciach WWRD mogą brać udział dzieci posiadające opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno - pedagogiczną.

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka prowadzi powołany przez dyrektora ZSS w Mrągowie zespół specjalistów, w skład którego wchodzą: psycholog, logopeda, fizjoterapeuta, pedagodzy (w tym oligofrenopedagodzy, tyflopedagog, terapeuta Integracji Sensorycznej, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka), inni specjaliści powoływani do zespołu w miarę potrzeb.

Specjaliści prowadzący zajęcia WWRD korzystają z dobrze wyposażonej bazy lokalowej i dydaktycznej szkoły. Są to m.in. sala rehabilitacyjna ze sprzętem do terapii Integracji Sensorycznej, sala przedszkolna, gabinet logopedyczny, psychologiczny, gabinet wczesnego wspo-magania rozwoju dziecka.

Szczegółowe informacje o WWRD zawiera:

"PROCEDURA ORGANIZOWANIA WCZESNEGO WSPOMAGANIA    ROZWOJU DZIECKA W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH    W MRĄGOWIE" do pobrania poniżej

Dokument w formacie PDF

Dokument w formacieDOC

TERAPEUCI PROWADZĄCY ZAJĘCIA WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU DZIECKA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

1. Marzena Dymerska - muzykoterapeuta, oligofrenopedagog, nauczyciel muzyki, rytmiki, plastyki i wychowania fizycznego.

2. Bogusława Kuc - terapeuta SI, oligofrenopedagog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

3. Magdalena Nowak - terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, surdopedagog, oligofrenopedagog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

4. Janina Papiernik - terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, terapeuta SI, oligofrenopedagog, terapeuta ręki, nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej (koordynator zespołu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w ZSS w Mrągowie)..

5. Beata Przyborowska - logopeda, oligofrenopedagog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i zintegrowanej, bibliotekarz.

6. Adriana Rawa - terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i rewalidacji dzieci z autyzmem, terapeuta ręki, tyflopedagog, oligofrenopedagog.

7. Patrycja Krasowska - psycholog.

8. Dorota Pieczko - terapeuta wczesnego wspomagania i rewalidacji dzieci z autyzmem, oligofrenopedagog, nauczyciel religii.

9. Jolanta Sendrowska - Kodź - neurologopeda, pedagog.

10. Elżbieta Szymborska - terapeuta SI, oligofrenopedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej .

11. Mirosława Bogucka - terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju i rewalidacji dzieci z autyzmem, oligofrenopedagog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

12. Anna Abramczyk - terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, oligofrenopedagog, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

13. Aneta Stefanowicz - logopeda, oligofrenopedagog.

14. Monika Terebun - fizjoterapeuta.

informacje wprowadził K.Błachnio

Strona główna    Historia szkoły    O szkole    Rada pedagogiczna    Z życia szkoły    Publikacje nauczycieli    Kontakt