Działania Ekozespołów
Światowy Dzień Wody 2010
Obchody Dnia Czystego Powietrza
Akcja "Sprzątanie Świata 2007"
Obchody Światowego Dnia Wody
Pomagamy ptakom zimą - realizacja programu "Czym skorupka za młodu nasiąknie..."
Nagroda specjalna w wojewódzkim konkursie "Gaz ziemny w życiu codziennym"
Akcja "Pomagamy ptakom przetrwać zimę"
Dzień Czystego Powietrza

OBCHODY "ŚWIĘTA DRZEWA" 10 październik 2011

10 października 2011r. w Zespole Szkół Specjalnych odbyły się obchody Święta Drzewa. W obchodach wzięli udział uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, zespołów edukacyjno - terapeutycznych i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Uczniowie spotkali się z pracownikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Mrągowie, panią Katarzyną Kaczyńską. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali opowiadania o lesie, obejrzeli slajdy o drzewach, uczestniczyli w zabawach, grach dydaktycznych. Oglądali prezentację multimedialną, rozwiązywali zagadki na temat różnych gatunków drzew i krzewów. Podejmowane zadania pozwoliły wzbogacić i utrwalić wiedzę na temat lasu i jego skarbów. Podsumowaniem zajęć było wykonanie w grupach pracy plastycznej na temat „Moje ulubione drzewo”, a następnie przy piosenkach o tematyce jesiennej odbył się pokaz strojów „Pani Jesieni” zaprezentowanych przez uczniów poszczególnych klas. Uczniowie z wychowawcami wykazali się dużą kreatywnością i wraz z „Panią Jesienią” zaprezentowali się mieszkańcy lasu- zwierzęta. Było bardzo kolorowo i wesoło ! W tym dniu powołana komisja oceniła przygotowane przez uczniów gazetki na temat „ Jesień w lesie” oraz prace plastyczne „ Jesienne skarby lasu”. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności plastyczne i przekazać w ciekawy sposób zdobyte wiadomości, dotyczące leśnego świata roślinnego i zwierzęcego. W ramach obchodów Święta Drzewa przeprowadzono cykl lekcji tematycznych i zorganizowano wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Strzałowo.

Informacje przygotowały Bogusława Kuc, Małgorzata Narwojsz - nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie

informacje wprowadziła B. Pieńczykowska - administrator strony