alt here Szkoła zawodowa

Spotkanie rodziców
Zajęcia grupowe

SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI UCZESTNICZĄCYCH W ZAJĘCIACH Z WCZESNEGO WSPOMAGANIA

W dniu 31.03.2014 r. odbyło się spotkanie rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju organizowanych w naszej szkole. Spotkanie miało na celu przekazanie rodzicom informacji dotyczących możliwości wsparcia i uzyskania dodatkowych form pomocy dla swoich dzieci.

Po powitaniu zebranych osób przez prowadzącą spotkanie - Elżbietę Szymborską głos oddano mamie Zuzi (Zuzia uczęszcza na zajęcia z wczesnego wspomagania organizowane w naszej szkole), która przekazała rodzicom informacje dotyczące sposobów pozyskiwania środków finansowych na różne formy pomocy dzieciom niepełnosprawnym m.in. "z 1%", z fundacji prowadzących subkonta dla podopiecznych (np. Fundacja "Dobry Duszek"- www.fundacjadobryduszek.pl; Fundacja "Słoneczko"- www.fundacjasloneczko.pl; www.fundacjazlotowianka.pl), z aukcji prowadzonych na portalu allegro, z rozsyłania apeli o pomoc za pośrednictwem poczty.

Mama Zuzi poinformowała rodziców, w jaki sposób mogą ubiegać się o dofinansowanie na wyjazdy dzieci na turnusy rehabilitacyjne, zakup leków i sprzętu rehabilitacyjnego z Fundacji "Polsat"; Fundacji TVN "nie jesteś sam"; Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ; Fundacji "Dar Serca" (ORLEN) oraz ze stowarzyszeń lokalnych, PCPR i MOPS. Zachęcała również rodzi-ców do korzystania z forów internetowych (skupiających niepełnosprawnych i ich rodziny) udzielających porad i wsparcia np. www.ofon.net; forum.niepelnosprawni.pl; www.zakatek21/forum (forum tematycznie związane z Zespołem Downa); www.dzieci.org.pl/forum/autyzm.

W dalszej części zebrania pani Elżbieta Szymborska przedstawiła informacje na temat pomocy udzielanej dzieciom z autyzmem i ich rodzinom przez Fundację "Synapsis" w War-szawie oraz przekazała rodzicom ulotki informacyjne.

Przekazane informacje zachęciły rodziców, uczestniczących w zebraniu, do dyskusji na temat ich doświadczeń dotyczących pozyskiwania różnych form pomocy dzieciom.

Spotkanie było także okazją do zaprezentowania rodzicom, przez panią Janinę Papiernik, informacji na temat planowanego w kwietniu i maju b.r. cyklu zajęć grupowych pro-wadzonych metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Pani Janina Papiernik przedstawiła główne założenia i cele tej metody oraz omówiła sposób organizacji zajęć grupowych w ra-mach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka organizowanych w ZSS w Mrągowie.

Dziękujemy bardzo mamie Zuzi za podzielenie się cennymi informacjami i swoim doświadczeniem.

Informacje przygotowały: Elżbieta Szymborska, Janina Papiernik (członkowie zespołu WWRD w ZSS w Mrągowie)

informacje wprowadził K.Błachnio

Strona główna    Historia szkoły    O szkole    Rada pedagogiczna    Z życia szkoły    Publikacje nauczycieli    Kontakt