NASZE KOŁA ZAINTERESOWAŃ

www.powiat.mragowo.pl

Ilość odwiedzin:

KOŁO RECYTATORSKIE I TEATRALNE

W Zespole Szkół Specjalnych w Mrągowie prowadzone są zajęcia kółka teatralnego i recytatorskiego. Prowadzone są one przez panie - Małgorzatę Narwojsz i Bogusławę Kuc.

W zajęciach kółka teatralnego i recytatorskiego systematycznie uczestniczy 16 uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych i szkoły podstawowej. Zajęcia cieszą się dużą popularnością , a uczniowie chętnie prezentują swoje artystyczne umiejętności .

Rekwizyty prezentowane w przedstawieniach wykonywane są własnoręcznie przez uczniów i nauczycieli prowadzących kółko recytatorskie i teatralne. Uczniowie uczestniczący w zajęciach biorą udział w licznych przeglądach teatralnych (m. in. w corocznie organizowanym Wojewódzkim Przeglądzie Szkolnych Teatrzyków Kukiełkowych w Szczytnie).

Dzięki działalności kółka teatralnego i recytatorskiego uczniowie naszej szkoły brali udział w licznych uroczystościach, imprezach szkolnych, pozaszkolnych, przeglądach teatralnych, m.in.:

- XII. 2008 r. w   I Wojewódzkim Integracyjnym Przeglądzie „Przygoda z Teatrem” w Giżycku

- I. 2009r. w  I Wojewódzkim Integracyjnym Przeglądzie Teatrów Amatorskich „W świecie baśni ,mitów i legend…” w Reszlu

- XII .2008r. – prezentacja jasełek bożonarodzeniowych w szkole

- III .2009r. udział w akcji charytatywnej „Być dla Innych”

Informacje przygotowały: Bogusława Kuc i Małgorzata Narwojsz (nauczyciele ZSS w Mrągowie)

informacje wprowadził K. Błachnio - administrator strony

Strona główna    Historia szkoły    O szkole    Rada pedagogiczna    Z życia szkoły    Publikacje nauczycieli    Kontakt