alt here Szkoła zawodowa

PRZEDSZKOLE SPECJALNE W MRĄGOWIE OGŁASZA NABÓR DZIECI NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Przedszkole mieści się w budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie przy ul. Mrongowiusza 13 C. Budynek szkoły jest tak zaprojektowany aby zapewnić wychowankom w trakcie pobytu w przedszkolu optymalne warunki edukacji, opieki i pełnego bezpieczeństwa. Otoczenie szkoły i budynek jest przyjazny osobom niepełnosprawnym ruchowo poprzez m.in.: szerokie korytarze, podjazdy, dźwig osobowy, przystosowane węzły sanitarne.

Zajęcia przedszkolne organizowane są dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat na podstawie orzeczenia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego. Do przedszkola mogą uczęszczać dzieci z niepełnosprawnością umysłową w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz dzieci z autyzmem i z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Wychowankowie przedszkola - oprócz zajęć realizujących podstawę programową - mają również zapewnione dodatkowe indywidualne i grupowe zajęcia specjalistyczne: logo-pedyczne, rewalidacyjne, terapii integracji sensorycznej, rehabilitacji ruchowej oraz opiekę psychologa. Zajęcia przedszkolne realizowane będą w oparciu o indywidualny program edukacyjno – terapeutyczny dostosowany do możliwości i potrzeb wychowanka.

Dzieci mogą również uczestniczyć w organizowanych w Zespole Szkół Specjalnych zajęciach z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka -     na podstawie opinii wydanej przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną.

REKRUTACJA DZIECI DO PRZEDSZKOLA

TRWA OD 08.02.2017 r. DO 31.03.2017 r.

Liczba miejsc w przedszkolu jest ograniczona.

Karty zgłoszeniowe do przedszkola można pobrać w sekretariacie Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie przy ul. Mrongowiusza 13 C.

Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 89 741 20 24       lub osobiście w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku             w godz. 7.30 - 15.00

Karta zgłoszeniowa do pobrania w formacie PDF

Karta zgłoszeniowa do pobrania w formacie DOC

informacje wprowadził K.Błachnio