alt here Szkoła zawodowa

Szkolne wieści
"Dzieci - Dzieciom 2009"
- spotkanie integracyjne
"Jak to z Babcią i Dziadkiem było"
- spotkanie integracyjne
"Warsztaty Wielkanocne 2009"
"Międzyszkolne kolędowanie 2008"
"Witamy w nowym budynku szkolnym"
"Dzień Pracownika DPS"
Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne
"Akordzik 2008"
"Być dla innych 2008"
PROJEKTY REALIZOWANE
W RAMACH GRANTÓW

LAUREACI KONKURSÓW

Piknik Rodzinny w Zespole Szkół Specjalnych

23 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Mrągowie przy ul. Mrongowiusza 13C , po raz pierwszy odbył się piknik rodzinny. Adresowany był do uczniów i rodziców naszej szkoły oraz wszystkich tych, którzy chcieli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły i wesoło spędzić czas ze swoim dzieckiem. Rozpoczynając piknik dyrektor ZSS Anna Gromańska przywitała zgromadzonych gości, rodziców/opiekunów z dziećmi, nauczycieli i wolontariuszy.

Wszyscy mogli zapoznać się z prezentacją multimedialną szkoły oraz budynkiem szkoły - poszczególnymi salami do edukacji i terapii, począwszy od przedszkola specjalnego po klasę przysposabiającą do pracy i szkołę zawodową. Na pytania rodziców/opiekunów odpowiedzi udzielali również pracujący w szkole specjaliści : psycholog, terapeuta SI, neurologopeda, terapeuta biofeedback, terapeuta pracujący z uczniami z autyzmem ,terapeuta ręki oraz oligofrenopedagodzy. Rodzice i dzieci brali udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli ZSS. Były to: zajęcia rękodzielnicze, animacje z chustą, zajęcia sportowe, pokazy motocykli, kącik zoologiczny - w którym można było obejrzeć żywe zwierzęta z gospodarstwa wiejskiego z Mini Zoo Pani Ewy Bacławskiej w Polskiej Wsi. Wszyscy mogli uczestniczyć w malowaniu twarzy a maskotka "Filip" ze Skoku Stefczyka zapraszała do tańca. Na pikniku nie zabrakło waty cukrowej, poczęstunku i nagród dla dzieci zapakowanych w torbach uszytych specjalnie na tę okazję przez OSiW OHP w Mrągowie z napisem: "Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie".

Na zakończenie pikniku odbyły się występy: uczniów ZSS, ZS nr 1, finalistek mrągowskiego "Mam talent": Hani Szałachowskiej i Oliwii Rawy oraz Iskierek z MDK w Mrągowie. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację pierwszego pikniku rodzinnego w ZSS: Centrum Kultury i Turystyki, Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie, Ośrodkowi Szkolenia i Wychowania OHP, Skokowi Stefczyka, Kościołowi Zielonoświątkowemu, Panu Leonowi Żbikowskiemu, Mini ZOO Państwa Bacławskich z Polskiej Wsi, Piekarnia Pana Gardockiego, Cukiernia Pana Płocharczyka z Wyszemborka, Przedszkolu "Stokrotka", nauczycielom ZS nr 1, ZS nr 2   i ZS nr 4 oraz wolontariuszom z Zespołu Szkół Nr 2.

Mirosława Bogucka - nauczyciel ZSS w Mrągowie koordynator pikniku

informacje wprowadził K. Błachnio - administrator strony