Szkolne wieści
Dzień Europejski
Wojewódzki Przegląd Teatrzyków Kukiełkowych Szczytno 2008
Projekty realizowane w ramach grantów oświatowych
Nasze działania ekologiczne
Mikołajki 2007

"Dzieci - Dzieciom" - spotkanie integracyjne

LAUREACI KONKURSÓW

Stoisko Towarzystwa Miłośników Ziemi Mragowskiej - prace konkursowe wykonane przez uczniów naszej szkoły

Prezes TMZM A. Badurek wręcza podziękowania nauczycielkom, które zaangażowały sią w realizację konkursu.

Uczestnicy konkursu Pamiątka z Mrągowa i Powiatu Mrągowskiego prezentują swoje prace.

UDZIAŁ W KONKURSIE "PAMIĄTKA Z MRĄGOWA I POWIATU MRĄGOWSKIEGO"

W kwietniu 2008 roku, TMZM  i Starostwo Powiatowe w Mrągowie ogłosiło Konkurs „Pamiątka z Mrągowa i z Powiatu Mrągowskiego” skierowany do uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie.

Głównym celem tego 2 - etapowego projektu było zaangażowanie uczniów naszej szkoły w obchody 660- lecia miasta Mrągowa i 190 lat Powiatu Mrągowskiego.

Pierwszy etap projektu  „Pamiątka z Mrągowa i z Powiatu Mrągowskiego” zakończono 20 czerwca 2008 roku.
      Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego uczestnicy konkursu uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie odebrali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Mrągowie, a wręczyli je organizatorzy imprezy Alicja Michalkiewicz - autorka pomysłu i główna realizatorka projektu oraz Andrzej Badurek prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej.
  Za wkład pracy włożony w realizację konkursu „Pamiątka z Mrągowa i z Powiatu Mrągowskiego” podziękowania na piśmie z rąk prezesa TMZM  otrzymały także nauczycielki:  Krystyna Janus, Małgorzata Klimek, Bogusława Kuc, Małgorzata Narwojsz i Beata Przyborowska.
      Wice Starosta Mrągowski Janusz Alicki przekazał na ręce Anny Gromańskiej- Dyrektor ZSS  dyplom przyznany szkole przez Starostwo Powiatowe w Mrągowie i TMZM za aktywny udział w obchodach 190-lecia Powiatu Mrągowskiego i 660-lecia Mrągowa.
    „ Pamiątki” wykonane przez uczniów otrzymali również organizatorzy – były to szklane puchary z symbolami powiatu oraz logo TMZM  wręczone przez dyrektor Annę Gromańską.

W dniach 12 - 13  lipca, podczas obchodów Dni Mrągowa 2008, finalizowano projekt  „Pamiątka z Mrągowa i Powiatu Mrągowskiego”.
Przez dwa kolejne dni,  nauczycielki : A. Michalkiewicz, B. Przyborowska, D.Piotrowska i A.Deptuła. Prezentowały i sprzedawały prace wykonane przez uczniów naszej szkoły. Ciekawe i niedrogie pamiątki wzbudzały zainteresowanie  i prawie wszystkie znalazły nabywców.
Uzyskany ze sprzedaży dochód w kwocie 222,22 zł. przekazany został na potrzeby naszej szkoły.

Informacje przygotowała: Alicja Michalkiewicz (nauczyciel ZSS w Mrągowie)