Działania Ekozespołów
Obchody Dnia Czystego Powietrza
Akcja "Sprzątanie Świata 2007"
Obchody Światowego Dnia Wody
Pomagamy ptakom zimą - realizacja programu "Czym skorupka za młodu nasiąknie..."
Nagroda specjalna w wojewódzkim konkursie "Gaz ziemny w życiu codziennym"
Akcja "Pomagamy ptakom przetrwać zimę"
Dzień Czystego Powietrza
Uczniowie z nauczycielami odbierają przyznaną nagrodę

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH - I nagroda w ogólnopolskim programie Ekozespołów

Ekozespoły działające w naszej szkole od kilku lat systematycznie realizują założenia Programu Ekozespołów. Odnosimy sukcesy na szczeblu wojewódzkim, a nawet ogólnopolskim.
Dnia 28.11.2008r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie odbyło się podsumowanie VI edycji ogólnopolskiego konkursu Program Ekozespołów” pod hasłem „Opiekunowie planety, detektywi środowiska i liderzy ochrony środowiska”. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielek p. Krystyny Janus,
Małgorzaty Narwojsz i Bogusławy Kuc zdobyli I miejsce i otrzymali nagrodę wartości 3000 zł.
W konkursie brało udział 490 placówek oświatowych z całej Polski. Wśród zaproszonych gości, podczas rozdania nagród, oprócz przedstawicieli NFOŚiGW p. Anny Majewskiej oraz p. Anny Wielgopolan znaleźli się min. p. Anna Piekut z organizacji WWF Polska oraz p. Andrzej Rajkiewicz, wiceprezes zarządu Narodowej Agencji Poszanowania Energii.
W czerwcu bieżącego roku nasze kampanie ekologiczne „Detektywi środowiska w mojej szkole” zostały nagrodzone „Nagrodą Główną” w wojewódzkim konkursie Ekozespołów organizowanym przez Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej  następnie zakwalifikowane do ogólnopolskiego konkursu Ekozespołów .

Nagroda, którą otrzymaliśmy jest zwieńczeniem naszej całorocznej, aktywnej pracy na rzecz ochrony środowiska i poszanowania klimatu. Jest nam ogromnie miło , że wysiłek nasz i naszych uczniów został doceniony przez kapitułę konkursu. To tylko motywuje nas do dalszej pracy w Ekozespołach.

Opracowały: K. Janus, B. Kuc, M. Narwojsz (nauczyciele ZSS w Mrągowie)