Szkolne wieści
"Mikołajki 2009"
Spotkania integracyjne z okazji Dnia Seniora oraz Dnia Pracownika DPS
Szkolne obchody "Dnia Drzewa"
"Europejski Dzień bez Samochodu"
Zielona Szkoła
PROJEKTY REALIZOWANE  W RAMACH GRANTÓW

LAUREACI KONKURSÓW

"Siła zieleni- drzewko dla życia, czyli stan naszej przyrody” - zajęcia w ramach realizowanego projektu ekologicznego

W październiku 2009 r. uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych (część szkoły przy ul. Młodkowskiego 19) w ramach realizowanego programu „Przyroda wokół nas” przystąpili do projektu pt. ,,Siła zieleni- drzewko dla życia- czyli stan naszej przyrody”. Uczestnikami projektu są także mrągowskie placówki : Młodzieżowy Dom Kultury, Przedszkole Publiczne „Stokrotka” oraz Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni.
Celem projektu jest: przybliżenie uczniom lokalnych pomników przyrody ich ochrona i opieka, wymiana informacji pomiędzy placówkami poprzez spotkania integracyjne, rozwijanie wyobraźni i nawyków proekologicznych, doskonalenie wyobraźni i umiejętności przekazywania swych doświadczeń w różnorodnych formach. Pierwsze spotkanie odbyło się
07.12.2009 r. w MDK w Mrągowie, na którym to uczniowie nasi otrzymali młode drzewka: świerk i modrzew posadzone w donicach do obserwacji w szkole. Na spotkaniu tym był Pan leśniczy, który opowiadał o pielęgnacji drzew. Spotkanie to zintegrowało wszystkich uczestników placówek, którzy realizują ten projekt. Obecnie uczniowie nasi pielęgnują i obserwują drzewka, które otrzymały imiona : świerk- Meteo , modrzew- Elwira. Uczestnictwo w projekcie pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności na temat opieki nad drzewami. Czekamy na następne spotkania w ramach projektu....

Informacje przygotowały nauczycielki realizujące projekt: M. Bogucka, G. Jurek