Szkolne wieści

LAUREACI KONKURSÓW

przedstawienie pt. Tadek Niejadek i przyjaciele idą do Betlejem

przedstawienie pt. Tadek Niejadek i przyjaciele idą do Betlejem

prace uczniów wyróżnione w szkolnym konkursie Święta Bożego Narodzenia w mazurskim nastroju

spotkanie wigilijne zorganizowane w DPS w Mrągowie

spotkanie wigilijne zorganizowane w DPS w Mrągowie

Jasełka bożonarodzeniowe 2006

22 grudnia 2006 roku uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka bożonarodzeniowe pt. "Tadek Niejadek i przyjaciele idą do Betlejem".

Cała uroczystość odbyła się w sali Urzędu Miasta. Zaproszono na nią uczniów, nauczycieli, rodziców i opiekunów naszych wychowanków oraz przedstawicieli władz miasta i powiatu.

Jasełka przygotowano na zajęciach koła recytatorskiego, teatralnego oraz w ramach grantu oświatowego "Wesoła Akademia Artystyczna" pod kierunkiem nauczycieli: Pani Bogusławy Kuc i Małgorzaty Narwojsz.

Oprawę muzyczną do przedstawienia przygotowała Pani Marzena Dymerska, a scenografię Pani Beata Pieńczykowska.

W czasie uroczystości rozstrzygnięto również szkolny konkurs plastyczny "Święta Bożego Narodzenia w mazurskim nastroju" zorganizowany przez nauczycieli: Panią Janinę Papiernik, Elżbietę Szymborską i Elżbietę Żuk. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, wspaniałe nagrody zakupione w ramach realizowanego projektu "Kultura ludowa Ziemi Mazurskiej" oraz gorące brawa od uczestników uroczystości. Wyróżnione prace można było obejrzeć podczas jasełek. Będą one również zaprezentowane na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie.

Przedstawione jasełka, świąteczne dekoracje oraz wspólnie śpiewane kolędy wprowadziły uczestników uroczystości w świąteczny nastrój.

Dnia 22 grudnia 2006r. uczniowie z zespołów edukacyjno-terapeutycznych „B” i „C” naszej szkoły zaprezentowali również jasełka bożonarodzeniowe dyrekcji, pracownikom Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Mrągowie oraz zaproszonym władzom miasta. Miła, serdeczna atmosfera bożonarodzeniowa udzieliła się wszystkim. Były życzenia i łamanie się opłatkiem. Największą atrakcją dla uczniów była wizyta św. Mikołaja i wręczane przez niego prezenty. Przedstawienie jasełkowe przygotowały Panie:  Sylwia Bałdyga, Mirosława Bogucka, Grażyna Jurek.

Informacje przygotowały: M. Narwojsz, J. Papiernik, S. Bałdyga, M. Bogucka,

G. Jurek (nauczyciele ZSS w Mrągowie)