alt here Szkoła zawodowa

NADANIE IMIENIA SZKOLE

Miano Szkoły Grunwaldu

HISTORIA ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W MRĄGOWIE

Szkoła powstała w 1963 r. Początkowo były to pojedyncze klasy specjalne zorganizowane przy Szkole Podstawowej Nr 1w Mrągowie. Inicjatorką tego przedsięwzięcia była pani Lucyna Rurak.

W roku 1971 została powołana samodzielna szkoła, która została zlokalizowana budynku przy ul. Królewieckiej 42.

Od 1974 r. obok klas szkoły podstawowej zorganizowano klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej, w których uczniowie przygotowywani byli do wykonywania wybranych przez siebie zawodów. Praktyczną naukę zawodu odbywali oni w państwowych zakładach pracy i u prywatnych rzemieślników.

W 1982 roku po wyremontowaniu budynku gospodarczego utworzono tam salę gimnastyczną, ogrodzono teren szkolny i wybudowano boisko sportowe.

Dzień 17 stycznia 1985 r. to wielkie święto w historii szkoły. Za wzorową pracę dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą przyznano jej miano „Szkoły Grunwaldu”.

Od lutego 1995 r. zorganizowano w szkole pierwszą „klasę życia” dla uczniów z niepełnosprawnością umysłową w stopniu umiarkowanym.

W 1997 roku szkoła rozszerzyła swoją ofertę edukacyjną tworząc grupy rewalidacyjno-wychowawcze do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi umysłowo w stopniu głębokim.

Obecnie do naszej szkoły uczęszczają uczniowie o różnorodnych stopniach niepełnosprawności intelektualnych (w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, głębokim).

Informacje przygotowała: Janina Papiernik - nauczyciel ZSS w Mrągowie.

Informacje wprowadziła J. Papiernik