Granty oświatowe 2008/2009

Projekt - Wesoła akademia artystyczna

Projekt - Komputer moim pomocnikiem

Geneza powstania "Dzieci-Dzieciom"

Kiedy siedem lat temu rozpoczęłam pracę w Zespole Szkół Specjalnych w Mrągowie spotkałam tam wspaniałą nauczycielkę Grażynę Jurek. Obie lubiłyśmy teatr i scenę założyłyśmy kółko teatralne "Bajdurki", gdzie przygotowywałyśmy naszych uczniów głównie do przedstawień teatrzyków kukiełkowych. Długie godziny grania kukiełkami z naszymi uczniami owocowały tym ,że raz w roku w okolicach marca powstawała jedna ze znanych i lubianych bajek dla młodszych dzieci .A były to między innymi: "Czerwony Kapturek", "O rybaku i złotej rybce", "Czterech muzykantów z Bremy"…I tak zaczęła się nasza przygoda z "teatrem". Jeździłyśmy z uczniami na różne występy i przeglądy teatralne poza Mrągowo , między innymi coroczny wyjazd na Przegląd Szkolnych Teatrzyków Kukiełkowych do Szczytna, Przegląd Twórczości Artystycznej w Bartoszycach itp. Skąd przywoziliśmy puchary i nagrody. Zapraszani byliśmy do przedszkoli i szkół naszego miasta by grać ,grać ….Czasami było to trudne :przewożenie i rozstawianie scenografii itp. I wciąż oglądała nas tylko jedna placówka .Wtedy też zrodził się nam pomysł ,aby pokazać przedstawienia szerszej publiczności i zrobić spotkanie "DZIECI –DZIECIOM" w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie .Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora CK i T w Mrągowie pierwsze przedstawienie bajki dla naszych dzieci z mrągowskich placówek na sali widowiskowej odbyło się 24.05.2007r. i tak co roku aż do dzisiaj. Oprócz naszej placówki włączył się też Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Mikołajkach, który co roku przedstawia sztukę teatralną zaraz po naszej. Jest to wspaniała forma terapii dla naszych uczniów, którzy też mogą dać coś dla innych, czują się potrzebni i docenieni.

Grażynki dzisiaj nie ma już wśród nas chociaż nadal pozostaje w naszych sercach.

Informację przygotował koordynator spotkania : Mirosława Bogucka