Działania Ekozespołów
Obchody Dnia Czystego Powietrza
Akcja "Sprzątanie Świata 2007"
Obchody "Święta Drzewa"
Obchody Światowego Dnia Wody
Pomagamy ptakom zimą - realizacja programu "Czym skorupka za młodu nasiąknie..."
Nagroda specjalna w wojewódzkim konkursie "Gaz ziemny w życiu codziennym"
Akcja "Pomagamy ptakom przetrwać zimę"

Pani Krystyna Janus za pośrednictwem WA-MA zaprasza inne placówki do udziału w akcji

plakat wykonany na szkolny konkurs

spotkanie uczniów z kominiarzem

Dzień Czystego Powietrza

14 listopada - obchody Dnia Czystego Powietrza w Zespole Szkół Specjalnych w Mrągowie.

Nauczyciele: Bogusława Kuc, Krystyna Janus, Małgorzata Narwojsz zaprosiły za pośrednictwem Radia "WA-MA" inne placówki do udziału w akcji. Audycja była emitowana przez trzy dni poprzedzające obchody  Dnia Czystego Powietrza.

Uczniowie na zajęciach ekozespołów uczyli się zasad segregacji odpadów a także, które opakowania mogą być poddane recyklingowi. Wycięte elementy posłużyły im do wykonania plakatów z okazji obchodów Dnia Czystego Powietrza pt. "Nie trujcie". Wszystkie plakaty nagrodzono, a wybrane wysłano na konkurs ogłoszony przez Fundację ARKA.

W klasach urządzono kąciki segregacji śmieci, a pełne worki wynoszono do kolorowych pojemników znajdujących się w pobliżu szkoły.

Naszą szkołę odwiedził kominiarz, który przedstawił uczniom problem spalania śmieci w piecach domowych zamiast ich segregowania. Paląc gumę, tworzywa sztuczne powodujemy zanieczyszczenie powietrza. Trujemy siebie i innych. Uczniowie na kartach pracy rysowali przedmioty, jakich nie należy spalać w domowych piecach. Zapisywali informacje na temat "Co zrobić, aby nasze powietrze było czyste".

Opracowały: K. Janus, B. Kuc, M. Narwojsz