Szkolne wieści
"Dzieci - Dzieciom 2008"
Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne "Akordzik 2008"
"Być dla innych 2008"
Projekty realizowane  w ramach grantów oświatowych
"Czy mali, czy duzi zawsze Trubadurzy"

Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym" Historia legendą malowana"

LAUREACI KONKURSÓW

Wyróżnione prezentacje zostały nagrodzone

Klasa III g zaprezentowała swoje wiadomości o Francji

Prezentacja klasy I-III ZSZ - Rosja

Komisja konkursowa

DZIEŃ EUROPEJSKI W ZSS W MRĄGOWIE

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie
 Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie
 składają serdeczne podziękowania  wszystkim instytucjom i osobom prywatnym  za okazaną życzliwość i  pomoc
w organizacji Dnia Europejskiego.

W dniu 9 maja 2008 roku w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Królewieckiej 42 w Mrągowie obchodzony był Dzień Europejski.
Impreza o tematyce europejskiej zorganizowana została w naszej szkole po raz pierwszy a jej  głównym celem było poszerzenie wiadomości na temat wybranych krajów europejskich oraz stworzenie uczniom możliwości do samorealizacji  a także zaprezentowania swoich możliwości i umiejętności w środowisku lokalnym.
Poprzedzał ją cykl przygotowań,  zapoczątkowany wyborem kraju , który poszczególne klasy miały prezentować podczas  finałowego Dnia Europejskiego w dniu 9 maja.

Zadaniem wszystkich uczestników było przygotowanie prezentacji wybranego  kraju europejskiego w następujących kategoriach:

- folder informacyjny

- prezentacja symboli narodowych

- potrawa kuchni narodowej

- parodia słynnej postaci

- taniec, piosenka charakterystyczna dla danego kraju

Uczniowie mieli całkowitą dowolność w doborze treści. Wspólnie z  wychowawcami  przygotowywali prezentacje poszczególnych kategorii, gromadzili informacje o kulturze danego kraju, o ciekawych miejscach.

Równolegle do tych przygotowań,  tematyka europejska podejmowana była                       na innych  przedmiotach – uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej i państw członkowskich.
        Uroczyste obchody Dnia Europejskiego  rozpoczęły się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski a następnie  hymnu zjednoczonej Europy. Następnie  klasy kolejno prezentowały  pozostałym uczniom jeden z krajów europejskich. Każde wystąpienie było oceniane przez komisję według wcześniej ustalonych i podanych do wiadomości kryteriów.
    Miłym akcentem całej uroczystości było przedstawienie kukiełkowe pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce” przygotowane przez uczniów z zespołów edukacyjno-terapeutycznych z ZSS przy ul Warszawskiej w Mrągowie pod opieką nauczycielek p. M. Boguckiej i p. G. Jurek.
           Dzięki takiej imprezie uczniowie więcej wiedzą o innych krajach naszego kontynentu. Taka forma  uczenia się jest  skuteczniejsza i zdecydowanie  ciekawsza niż zdobywanie wiedzy na tradycyjnych lekcjach.

Informacje przygotowały: A. Michalkiewicz i B. Przyborowska (nauczyciele ZSS w Mrągowie)