Szkolne wieści
"Dzieci - Dzieciom 2009"
- spotkanie integracyjne
"Jak to z Babcią i Dziadkiem było"
- spotkanie integracyjne
"Warsztaty Wielkanocne 2009"
"Międzyszkolne kolędowanie 2008"
"Witamy w nowym budynku szkolnym"
"Dzień Pracownika DPS"
Wojewódzkie Prezentacje Artystyczne
"Akordzik 2008"
"Być dla innych 2008"
PROJEKTY REALIZOWANE
W RAMACH GRANTÓW

LAUREACI KONKURSÓW

Niepodległość zbliża....

Tradycją stało się, że obchody Święta Niepodległości zbliżają do siebie społeczność sąsiadujących ze sobą szkół – Zespołu Szkół Specjalnych i Zespołu Szkół Nr 2 im. Wł. Jagiełły w Mrągowie.

W dniu 7.11.2013r z Zespole Szkół Specjalnych odbyły się uroczyste obchody 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości składały się z kilku etapów. Rozpoczęły się szkolnym konkursem na gazetkę klasową o tematyce patriotycznej i niepodległościowej, pt. „Moja Ojczyzna…” skierowanym do uczniów ZSS – patronat nad tym konkursem sprawował Szkolny Klub Europejski „Europolityk”, działający przy Zespole Szkół Nr 2 im. Wł. Jagiełły w Mrągowie.

Kolejnym elementem obchodów Święta Niepodległości był Konkurs Wiedzy o Polsce, w którym uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą na temat Polski i jej historii. W wykonywaniu zadań konkursowych uczniów z ZSS wspierali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z ZS Nr 2 w Mrągowie. Nie zabrakło też pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów ZSS, w ramach II Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznych. Niewątpliwą atrakcją spotkania był występ młodzieży z „jagiellonki” , którzy zaprezentowali liryczny i wzruszający koncert pieśni i wierszy o ojczyźnie.

Uroczystościom towarzyszyła wystawa prac plastycznych uczniów z ZSS w Mrągowie, zgłoszonych do II Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „KLIO 2013” – Polskie Symbole Narodowe.

Za przygotowanie i przebieg uroczystości odpowiedzialne były nauczycielki: Magdalena Lewkowicz z ZS Nr 2 im. Wł. Jagiełły w Mrągowie oraz Alicja Michalkiewicz i Marzena Dymerska z ZSS w Mrągowie.

informacje wprowadził K. Błachnio