Szkolne wieści

PROJEKTY REALIZOWANE  W RAMACH GRANTÓW

LAUREACI KONKURSÓW

"DZIECI - DZIECIOM 2009" - spotkanie integracyjne

3 czerwca 2009 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbyło się już po raz trzeci organizowane przez Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie spotkanie integracyjne „Dzieci – Dzieciom”.

Młodzi artyści z naszej szkoły oraz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mikołajkach zaprezentowali swoim młodszym kolegom z mrągowskich  przedszkoli: „Bajka”, „ Kubuś”, „Stokrotka” przedstawienia teatralne, które przeniosły wszystkich w czarodziejski świat bajek.

Zespół teatralny „Bajdurki” (działający przy ZSS w Mrągowie) przedstawił bajkę p.t. „Kot w butach”, a zespół „Skrzaty” (OREW w Mikołajkach) zaprezentował bajkę p.t.  „Kopciuszek”.

Miłym akcentem integrującym widownię z wykonawcami było wspólne śpiewanie piosenek oraz odgadywanie bajkowych zagadek, które zadawała uczestnikom prowadząca spotkanie wróżka „Bajdurka”.

Umiejętności artystyczne „młodych artystów”, wspaniała scenografia i oprawa muzyczna wywołały wiele emocji i uśmiech na twarzach przedszkolaków, które gromkimi brawami nagradzały kolejno prezentowane bajkowe przedstawienia. Ich wykonawcom zaś przyniosły wiele satysfakcji i niezapomnianych przeżyć.

Informacje przygotowały: M. Bogucka, G. Jurek, J. Papiernik, M. Popowicz (nauczyciele ZSS w Mrągowie - organizatorzy spotkania "Dzieci - Dzieciom')