Granty oświatowe 2008/2009

Projekt - Wesoła akademia artystyczna

Projekt - Komputer moim pomocnikiem

Spotkanie integracyjne ,,Dzieci Dzieciom’’ 2013

To już po raz siódmy dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie zorganizowali spotkanie integracyjne „Dzieci - Dzieciom”.

W tym roku spotkanie to odbyło się 9 maja 2013r. w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Grupa integracyjna ,,Zawsze razem’’ przedstawiła sztukę teatralną pt. ,,Filmisie są wśród nas’’. W skład tej grupy wchodzą nauczyciele: Mirosława Bogucka, Adriana Rawa, Ewa Gnoza, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie oraz młodzież z MDK w Mrągowie. Premiera sztuki odbyła się 17 marca 2013 na imprezie ,,Być dla innych’’ i oklaskiwana była gromkimi brawami. Przesłaniem sztuki było pokazanie innego spojrzenia na świat osób niepełnosprawnych i tego, że możemy uczyć się dobra od siebie nawzajem. Natomiast nauczycielki i uczniowie OREW w Mikołajkach zaprezentowali legendę pt.        "O królu sielaw".

Jak co roku sala widowiskowa wypełniona była po brzegi, nie zawiodły nas przedszkolaki z mrągowskich placówek oraz uczniowie z ZS nr 1 i ZS nr 4 w Mrągowie.

W przerwie między przedstawieniami dzieci świetnie bawiły się przy piosenkach, pląsach i zabawach integracyjnych.

To wspaniała forma integracji dzieci przedszkolnych z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Im więcej takich kontaktów już od najmłodszych lat, im więcej wiedzy nie tylko o ograniczeniach i problemach, ale także możliwościach niepełnosprawnych, tym więcej życzliwości i otwartości w kontaktach z nimi w późniejszym okresie.

Serdecznie dziękujemy Panu Lechowi Gołębickiemu - Dyrektorowi CKiT w Mrągowie, za otwartość serca i możliwość corocznej organizacji tego spotkania w swojej placówce.

Lokalnym mediom ,,Kurierowi mrągowskiemu‘’ i Radiu Planeta dziękujemy za reportaż ze spotkania.

Informację przygotował koordynator spotkania : Mirosława Bogucka