BAZA DYDAKTYCZNA SZKOŁY

EEG biofeed-back
Pomoc specjalistyczna

PRACOWNIA KOMPUTEROWA

Pracownia komputerowa wykorzystywana przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum (lekcje informatyki), zasadniczej szkoły zawodowej (lekcje technologii informacyjnej) oraz uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych.

Wiedza i umiejętności z zakresu informatyki wykorzystywane są przez uczniów do utrwalania i rozszerzania wiadomości także z innych przedmiotów.

Szkoła od kilku lat  posiada stałe łącze internetowe, z którego chętnie korzystają nasi uczniowie oraz pracownicy szkoły. Aby zapewnić naszym wychowankom bezpieczny dostęp do  Internetu, sieć komputerowa w naszej pracowni została zabezpieczona programem Beniamin.

Zajęcia z zakresu obsługi komputera i technologii i informacyjnej są również prowadzone dla rodziców naszych uczniów.

W tym roku szkolnym zajęcia dla rodziców są nadal kontynuowane. Chętnych rodziców zapraszam do udziału w zajęciach.

W tym roku szkolnym udostępniony jest Internet dla nauczycieli oraz możliwość nauki lub uzupełnienia umiejętności obsługi komputera i technologii informacyjnej.

W czasie zimowym pracownia komputerowa jest też udostępniona uczniom na przerwach (w ramach programu profilaktyki).

W pracowni komputerowej odbywają się zajęcia koła komputerowego prowadzonego przez Panią Beatę Pieńczykowską.

Informacje przygotowała: Beata Pieńczykowska - nauczyciel informatyki ZSS w Mrągowie